hu
: Főoldal : : Fórumok : : Feliratkozás a levlistára :
2025. január 22. szerda 
Vince, Artúr

:: Egy kép ::

:: Címlista belépés ::
email:
pass: 

:: Szavazás ::
Milyen hatással van rád a benzináresés?

Imádkozom, hogy tavaszig kitartson (61)

Már a kád is csurig benzinnel (10)

Eladtam az összes MOL részvényemet (2)

Hosszabb nyári túrákat szervezek (4)

Ez hülyeség, most is 5ezerért tankoltam, mint máskor (33)

Ez egy ilyen év, folyton esik (3)

Ideje kivenni a fojtást! (17)


:: Ajánlott böngésző ::

- Fórumok -
Új hozzászólás

Felhasználó: 
Jelszó: 
Hozzászólás:


Árpád - 2009-03-29 05:26:35

Ez egy érdekes dolog. A leírásokban gyakran írják úgy, hogy feszültség indukálódik a szekunder oldalon. sőt, majdnem mindig így írják. De ez egy elég pongyola megfogalmazás.Ugyanis a fluxus változására az elektronok vándorolni kezdenek a hurokban ami áramot jelent, akár terhelt a trafó, akár terheletlen.
De jelen esetben ez teljesen lényegtelen, ugyanis nem a szekunder oldalról beszélünk, hanem a primer oldalról. Akár áram indukálódik, akár feszültség, a primer oldal a lényeg, hogy ott milyen a fluxus változás, ha a megszakításkor dióda földre viszi a tranzienseket.Ha a fluxus változás akkora, vagy nagyobb mint dióda nélkül, akkor a fluxus változás akár feszültség, akár áram indukálást mondunk, létrehozza azt megfelelően.Vagyis telesen lényegtelen minek nevezzük a kimenő oldali produktumot, ha a létrehozó jelenség (fluxus változás) megfelelő.
Nézzük tehát a primer oldalt:
A fluxus változást a trafó megszünő mágneses tere okozza.Ebben mindhárman egyet értünk. A mágneses tér a trafótól és a tápfeszültségtől függ.Gondolom, ebben is egyet értünk.A fluxus változás a megváltozó tértől és az időtől függ. Ezen se sokat lehet vitatkozni. Tehát eddig beláttuk, hogy adott trafónál, adott tápfesznél a szekunder oldali szikra a primer oldali mágneses oldali tér összeomlási idejétől fog függeni. Azt hogy nem a tranziens feszültség lökés indukálja a szikrát, nehezebb belátni, de be lehet.Legegyszerűbben, ha visszaemléksünk a megszakító nyitási szögének fontosságára. Az azért van, hogy legyen ideje a trafó mágneses terének felépülni. Tehát a sokkal rövidebb idejű tranziensek nem sokat tudnak a mágneses téren változtatni.Ugyanúgy viselkedik a trafó a tranziensre, mint a táp rákapcsolására. Tehetetlensége van.
Marad tehát a tér összeomlásának az ideje.Hosszabb e ha dióda levezeti a tranziens feszültséget földre? Nem. Ha így lenne, a gyújtó kondi kivétele után erőssebb lenne szikra. Ugyanis a trnziensek számára a kondi rövidzár.Erre lehetne mondani, hogy a kondit a tranziensek feltöltik, és ez okozza, hogy erőssebb a szikra, ha bent van a körben. De ha a tranziens fel tudná tölteni a kondit, a kondi feszültsége ki tudna alakítani mágneses teret, akkor nem lenne szükség zárási szögre, azaz arra, hogy X időt(amely nagyságrendekkel nagyobb mint a tranziens idő) hagyjunk a trafónak a mágneses tér építésre megszakítások közőtt.
Azaz bár hosszadalmasan, de beláttuk, hogy a trafó shotkyzása tápra, földre nem ronthat a szikrán, akár feszültséget, akár áramot emlegetünk.
:: Fórumok ::
MZ (49050)
Motoros túra (17987)
Jawa (27120)
Motorszervíz (2867)
Simson (3406)
Izs (611)
police (1763)
Pannónia (6541)
Dnepr (125)
Ural (61)
Átépítés (910)
Csepel (1960)
Junak (318)

:: Keresés ::




www.motoros.hu