hu
: Főoldal : : Fórumok : : Feliratkozás a levlistára :
2024. április 19. péntek 
Emma

:: Egy kép ::

:: Címlista belépés ::
email:
pass: 

:: Szavazás ::
Milyen hatással van rád a benzináresés?

Imádkozom, hogy tavaszig kitartson (61)

Már a kád is csurig benzinnel (10)

Eladtam az összes MOL részvényemet (2)

Hosszabb nyári túrákat szervezek (4)

Ez hülyeség, most is 5ezerért tankoltam, mint máskor (33)

Ez egy ilyen év, folyton esik (3)

Ideje kivenni a fojtást! (17)


:: Ajánlott böngésző ::

- Fórumok -
police - új hozzászólás

Összesen: 36 oldal

Zapkorte
válasz erre | email2007-05-04 15:54:41
Adatokat aligha kapnak meg, es ha elvitetik a motorodat, akkor mehet is a feljelentes lopasert ismeretlen tettes ellen.
sorszám: 1363 (74578)
(előzmény: goss, 2007-05-04 13:31:51)

 
 
goss
válasz erre | email2007-05-04 13:31:51
Egy érdekes szituációban volt részem ma délelőtt: vasárnap jöttem fel motorral a kolihoz, ahol a kollégiumi parkolót akkor még a kollégiumi belépő felmutatásával lehetett igénybe venni. Ennek örültem, beálltam a parkolóba, egész héten nem mentem a motorral és ma reggel kaptam egy levelet nem hivatalos forrásból, hogy engedély kell a parkoláshoz, az engedéllyel nem rendelkező motorokat el fogják szállíttatni a rendőrséggel. Lementem a portára, hogy megkérdezzem mi igaz ebből és ott megerősítették az információt. Állítólag nem rég óta kell engedély, amit ingyen adnak, de senki nem értesítette a kollégiumban lakókat, hogy módosult a szabály.
Kérdés: van joga a kollégiumi vezetőségnek a BM-től megszerezni a motor és tulajdonos adatait rendszám alapján? Elszállíttathatják a motort az értesítésem nélkül? (Senki nem írt fel semmilyen adatot, amikor beálltam a parkolóba, szóval nem tudják, hogy kié a motor)

Üdv:
goss
sorszám: 1362 (74561)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-05-04 09:07:28
kulfoldje valogatja, Nemetorszagban egy ilyen figuraert helyszini fobe loves jar.
Altalanossagban legjobb, ha az ember kulfoldon behuzza fulit-farkat, es par napig csak nezelodik, hogy a helyiek mit engednek meg maguknak, es mit nem.
sorszám: 1361 (74549)
(előzmény: levendel, 2007-05-03 21:25:01)

 
 
levendel
válasz erre | email2007-05-03 21:25:01
Külföld? Nem hinném, hogy arrafelé ez bárkit is izgatna. Konkrétan horvátországban láttam nem 1szer olyat, hogy 3-an ültek nagyrobogón, félmeztelenül és papucsban, sisak nélkül. Ott bármit lehet.
sorszám: 1360 (74529)
(előzmény: jocococo, 2007-05-03 13:11:21)

 
 
jocococo
válasz erre | email2007-05-03 13:11:21
hali nem tudjátok mennyire haragszik az átlag rendőr a 2személy, (külföld) korlátozások megszegéséért?
tank
sorszám: 1359 (74468)

 
 
ADDI
válasz erre | email2007-04-26 19:50:29
...mert ott már a határ van. :-DDD
sorszám: 1358 (73979)
(előzmény: Matifu, 2007-04-26 12:33:24)

 
 
Powerarc
válasz erre | email2007-04-26 19:33:11
Egyszerű a válasz, nem ismerik a KRESZ-t....
sorszám: 1357 (73977)
(előzmény: Matifu, 2007-04-26 12:33:24)

 
 
Matifu
válasz erre | email2007-04-26 12:33:24
Valaki tud értelmes választ arra, hogy az M1-en, határ előtt 1 km-el a leállósávon miér állítják meg az autósokat a rendőrök ellenőrzés címszóval? Ezzel szerintem veszélyhelyzetet teremtenek, ráadásul 1 km-el arrébb nyugodt, forgalommentes körülmények között tehetnék ugyanezt.
Ráadásul azt olvastam a KRESZ-ben, ha a rendőrautó olyan helyen áll, ahol egyébként tilos a megállás (leállósáv) közteles használni a megkülönböztető jelzését (kék fény)- és ezt sem teszik.
Szerintem csak idő kérdése, hogy baleset legyen a dologból.
sorszám: 1356 (73952)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-04-19 23:42:16
Anyám nevelése. Majd igyekszem leküzdeni. ;-)
Ami meg az ésszerűséget illeti, aki egy papérok nélküli blokkot alakéttat át generátorosra a forgalmiban szereplő legális helyett, az nekem ne papoljon. Jó blokkcserélgetést! Minden egyes műszaki előtt, életed végéig! :-p
sorszám: 1355 (73636)
(előzmény: levendel, 2007-04-19 12:58:54)

 
 
levendel
válasz erre | email2007-04-19 12:58:54
cündap? az semmi M 72-es Urál meztelenül és kézenállva a Szolnoki vasúti fővonalon, az oldalkocsiban egy vemhes öszvérrel, aki napernyőt tart a pórázon vezetett óriásteknős fölé.

De az tényleg erős volt, hogy a látótávolság határán megállva a tutira bírságoló gyalogos közterületesek felé indul el valaki ahelyett, hogy dobna egy rükvercet. Olyan messze voltunk, hogy 10x50-es távcsővel se olvassák el a rendszámot se. Nemhogy bizonyító erejű fénykép. :DD
sorszám: 1354 (73579)
(előzmény: Zapkorte, 2007-04-18 23:28:25)

 
 
creationmz
válasz erre | email2007-04-19 08:53:11
Nohh story :)

Még valamikor 97 környékén megvette haver az első TS-ét, méghozzá rövid simsonos korszak után rögtön egy 250/1-est :) Örült neki mint majopm a farkának, de próba után porzó tankkal kellett hazatolni. Mivel én mentem vele, ezért felváltva toltuk :) Nagy volt az öröm. Kis idő mulva másik barátunk is utolért minket a sámsonnal, kicsit beszélgettünk a főút közepén (jogsi egyikünknek se volt, TS-en semmi, és régi rendszám). Barétunk megindult útjára, mi meg toltuk tovább a vasat, kb 30m-ert ha tolhattuk mert egyszercsak elviharzott mellettünk egy rendőr Vitara. Na mondom faxa, barátunkat megállítják. Kérnek tőle mindent amit csak lehet, neki meg természetesen semmi, ahogy kell. Mi meg nyugodtan toljuk a motort... Haver kezében bukó :) Simsonos bukó nélkül. Egyszercsak elkerekedik a szemünk, mert egyik rendőr megindul felénk... Namost TS-t tolva nehéz futni, így elébe megyünk... Az kérdezget:
-(r) Nahh fiatalok, motor papírjai?
-(mi) Nincsenek
-(r) Jogosítvány?
-(mi) Nincs
(rendőr hátramegy, meglátja a régi rendszámot)
-(r) Nahh indítsátok csak be!
(kapcsoló fordítása parkoló állásba, ráhúzom szivatót, rugdosom)
-(mi) Nem fog beindulni, nincs benne benzin, meg rossz a gyújtása.
-(r) Na, fiúk akkor tűnjetek el a szemem elől, és ha legközelebb meglátom hogy bármelyikőtök ezzel a motorral megy lefoglalom, és meg lesz b*szva a szája.

Japp és bezavart a járdára :P
Simsonos haverunk apukája a falu állomásának a főnöke, valamint a helyiség polgárőrségének vezetője. Mint utólag kiderült a rendőrök szomszéd faluból valóak voltak :P

MÁK :D

sorszám: 1353 (73570)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-04-18 23:28:25
cö-cö-cö, te beszélsz magas labdáról, aki hagyta magát rajtakapni jogsi nélküli vezetésen egy a hetvenes években forgalomból végleg kivont zündapp nyergében?
sorszám: 1352 (73568)
(előzmény: levendel, 2007-04-18 20:52:49)

 
 
levendel
válasz erre | email2007-04-18 20:52:49
Na nem azért a rossz huszasért, de te is adtál már igen magas labdát a gyalogkutya közterület ellenőröknek a János hegyen.
sorszám: 1351 (73560)
(előzmény: Zapkorte, 2007-04-18 07:38:21)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-04-18 07:38:21
Ejnye, ilyen magas labdát nem leütni... simán azt kellett volna rá válaszolni, hogy "biztos úr, ezzel az öreg vacakkal nem is lehet 60-nál gyorsabban menni, biztos elromlott radar!" :-)
sorszám: 1350 (73504)
(előzmény: Matifu, 2007-04-17 21:10:41)

 
 
Matifu
válasz erre | email2007-04-17 21:10:41
Több esetem is volt már rendőrökkel, negatív és pozitív egyaránt. Mindet nem fogom felsorolni, csak egyet, amikor ugyan fizettem, de némi humor is volt benne.
Történt, hogy Pannóniával megszakítottam az utamat a szomszéd faluban, és az utosó utcán tértem vissza a főutra, sajnos pont ezért nem láthattam a szembejövők figyelmeztető jelzését, így történt, hogy az egyébként nem működő benzinkútnál érvényben lévő 60-as táblánál lemeszeltek.
-Hogy tudott ezzel az öreg motorral 72 km/órával menni a 60-as táblánál?-kérdezte a rendőr. Mire én válaszoltam:
_ Nem gyorsult fel jobban...
sorszám: 1349 (73487)

 
 
levendel
válasz erre | email2007-04-16 22:02:19
Köszi, ezek jó kis történetek voltak, pont itt a helyük! :)
Kár, hogy más nem aktivizálta magát, pedig panng a topik. Na akkor majd én.

Igaz, ez már inkább autós történet, de van benne egy kevés motoros izgalom is.
Horvátországba mentünk 1200-es zsigával nem is olyan rég, 2002-ben.
Reggel 9.00-kor megvettük a járművet 9e forintért azzal a megkötéssel, hogy majd látványosan meg kell semmmisítenünk és fotózni, ahogy lángolva a szsakadékba zuhan egy hegyi szerpentinről...
Szóval beindítottuk 2 év állás után és pár éve lejárt forgalmi-zöldkártya kombóval, majd elrotyogtunk vele a ciháért: a bicikliket gumipókkal a tetőre drótoztuk (csomtartó nem volt), utastérbe bepakoltuk a vízisíléceket és egyebeket, osztán nekivágtunk.
Paksig jutottunk, ahol 23.30 körül megálltunk tankolni és olajat utántölteni - mindenhová. Ekkor tűnt fel a zasztra, nagyon ráérős és izgalmakat vágyó hivatalos emberekkel a gyomrában. Mi észleltük őket, azok viszont, és elkezdtek szép nagy köröket róni a kút körül. Addig ugye nem akartak ugrálni, amíg nem megyünk, hiszen kiderülhet, hogy benzinkútnál parkolni még forgalmi nélkül is szabad.
Mindenesetre el kellett valamikor indulni, mert már vagy fél órája olvasgattunk-társalogtunk szélesen gesztikulálva, tettetett könnyedséggel. Szegény rendőreink meg már vagy a 15. körüket futották. Jó poén lett volna reggelig húzni a dolgot, de hát azért ott mégsem maradhattunk, ha valamikoris el akartunk jutni Záráig. Szóval amikor megkezdték legújabb kűrjüket, gyorsan bepattantunk a gépbe és elporoltunk, de sajnos ezeknek több helyismerete volt és a korom sötétben egy nyavalyás fatelepre tévedve kénytelenek voltunk a jelig rakott béna ladánkkal inkább megállni.
A szobán persze elvették az iratokat, így a jugoszláv túrát kénytelenek voltunk biztosítási zöld kártyával és kellően kiegészített villanyszámlával papírozni - teljes sikerrel.
Az igaz, h a hatóságokat is végig kerültük. Pl Már Horvátiában volt egy olyan, h a motorosrendőr egyedül járőrözött egy útvonalon. Amikor beért a soron következő faluba, mindig megállt 10-20 percre informálódni-fecsegni és így ment tovább.
(Nálunk miért nem kell vajon a vidék közbiztonságával törődni?) Vagy 6-7 településen keresztül követtük tisztes távolból, mire lekanyarodhattunk.
Terveztünk egy rendőr-fényképalbumot azokkal a hatósági személyekről, akiket nagy ívben sikerült kikerülni. Sokan voltak.
Persze utóbb kiderült, hogy mediterrániában kevésbé szól a rendőrség léte az átnevelő-megrendszabályozó feladatokról, ők inkább a bűnözőket kergetik.
De ha nem is, a kudarcélményeiket nem vezetik át se tanítóbácsis kioktató pedagógiába, se rögtönzött jogalkotásba, se politikai állásfoglalásba, se a polgárok oktalan egrecíroztatásába.
sorszám: 1348 (73407)
(előzmény: z25z, 2007-04-14 03:15:42)

 
 
z25z
válasz erre | email2007-04-14 03:15:42
Na ha mar igy ramtortek az emlekek akkor itt a 2 legolcsobban meguszott sztorim:
1996 utban szegedrol karcagra, azelott epitettek meg nem sokkal szentesen az elkerulot es nem ugy jelzik, hogy tabla szentes pirossal athuzva, hogy vege, hanem feher alapon piros szegely de valami hulye hazak ikon, a lenyeg, hogy az elkerulo sem full elkerulo, hanem szentes, sz. vege, aztan megin varos megent varos vege. Egyszercsak lemeszelnek radiot a fulemhez nyomjha a rendor:
-Motoros sebesseget kerem!
-69 km/h
-na ott egy auto ott befizetheti a birsagot.
Leszalltam, sztender, remego labak, se feklampam, levegos fek, se izzokeszlet, se elsosegely felszereles, semmi, odamentem az autohoz, kinyujtottak egy 1000 ft-rol szolo felbetepett biletat odaadtam az ezrest es go tovabb, ha megneztek volna a muszaki alloptat a gepnek sztem siman ugrott volna a rendszam.
Masik (2005)utban Zentarol Szegedre, Magyarkanizsan azt hittem mar kijottem a varosbol (mint kiderult csak iparterulet meg a tabla elott) rendor kiugrik a bokorbol, csikorgo fek majd buszken mutatja a radarpisztolyt: 85,5 km/h. A gond onnan kezdodott amikor mondott valamit es csovaltam a fejem, majd meglatta "H"-s rendszamot. Akkor mar tudott magyarul annyit hogy utlevel, forgalmi ugy elvette mint a pinty. Parom szerencsere tud valamennyit szerbul, igy tolmacsolta, hogy ez mar nagyon feljelentes, es vagy 1000 dinar (3100 Ft) helyszini, vagy mehetek a konzulatusra vagy birosagra a papirjaimert. (mai napig nem tudom, hogy elvehetik-e tolem ezeket az iratokat)Na lenyeg, hogy volt nalam meg 15 euro, felajanlottam, de mondtak, hogy az nem hivatalos fizetoeszkoz, menjek el bevaltani, de a parom valamit felreforditott, mondvan nekik ha visszamegyunk a konzulatusra akkor nem lesz eleg a benzin hazaig, ekkor elvettek a 15 eurot, majd kajanul visszaadta az utlevelem, forgalmim es 5 eurot a szerb rendor hogy menjek tankolni...
Na ezt is megusztam viszonylag olcson. Gondolom ez tuti zsebre ment, masreszt a radarpisztoly mar csak a nagyonbalkanon mukodik, mert fenykep nincs hozza...
No akkor ennyit a sztorizasrol, akit untattam attol bocsanat....
sorszám: 1347 (73187)

 
 
z25z
válasz erre | email2007-04-14 02:33:41
Nos nekem van jonehany rendoros sztorim, ebbol 3 volt kulonosen emlekezetes, ketto esetben le a kalappal rend eber orei elott, teljesen "motoros lelkuletuek" voltak. Kezdem a rosszabbik esettel: kismotorral (simson) vittem haveromat egy hazibuliba foldutas utcan a jardan, duda mert egy parocska setalt elottem engedjenek el, nem igazan akart hanem integetett hogy alljak meg, persze nem alltam meg hanem rahuztam a gazt, majd azt lattam, hogy rohan utanam az asszonyt hatrahagyva, kepes volt 1 km-t futni (mint kiderult szolgalaton kivuli rendor) havert letettem pofazunk latom fut az alak, na gyorsan eltuntem, majd oket baszogatta, hogy ki vagyok, de nem mondtak meg igy nem lett semmi belole.
Sztori ketto: 3-os gimis voltam '93-ban akkor mar ETZ250, lyukas ora, na akkor motorozas.. fordulok ki a gimibol meg sotetitett tukrok voltak csak annyi hogy 2 nemszoci gep jon mogottem, na majd en a faszagyerek aki ugyis estenkent a kanyarok max bevetel sebessegenek a tesztelesevel tolti az idot megmutatom mire kepes az MZ. Valto vissza nagy gaz 70 el bedont egy eles kanyarban ahol kozvetlen utana gyalogatkelo hely is van...lemaradtak, de nem sokaig par szaz meterrel utana mar keklampas kiseretem volt....na azota sincs sotetitett tukrom :-))Nem volt nalam se jogsi se forgalmi, gumi elegge lekopva, 10 perc cseveges utan azt mondtak, hogy tunjek a szemuk elol de ha megegyszer igy latnak motorozni szetrugjak a seggem (1 joerzes pont nekik)
Sztori harom: haverral tepjuk a gazt a varosban gyalogatkelohelyen megeloz egy civil autot, en utana, rogton kanyar balra, persze villogo feltesz majd megallitanak, kiszall ket elso ranezesre marcona rendor, bebasztak ugy a kocsiajtot azt hittem leszakad es jott a kerdes: "Mi a faszom van itt? Vadnyugat?" hozzatartozik, hogy a haver elegge idiota es mindenbol viccet csinal. Majd a kerdesek:
-Mar vagy 20 perce is megeloztek minket az xy utcan mennyivel mentek?
-(haver) ööööö 45 tel? (kb 95 volt)
-(rendor) ja nekem meg tollas a hatam
-(r) na amugy meg hol nem szabad elozni?
-(h) haaat ahol a rendorok latjak (erre elkezdtek vigyorogni)
-(r) na de mi a fasz van az ABC elott? (a zebra valaszt akarta hallani)
-(h) aszfalt?
-(r) na jo amugy meg hogy is kell balra kanyarodni? (nagy ivben helyett)
-(h) ahogy le tudom tenni a gepet
-(r) ekkor mar tegezodve, ha huzzatok a picsaba....
2. joerzesu rendorpont...

nos szoval ilyen is van


sorszám: 1346 (73186)

 
 
levendel
válasz erre | email2007-04-13 21:59:12
Legalább van mit mesélned! :) Tök jó lenne, ha beírnák ide páran a menekülésük történetét, mások okulására.
Mikor, mivel, hol, végülis miért, meg hasonlók.
sorszám: 1345 (73181)
(előzmény: pozsothereal, 2007-04-13 18:08:51)

 
 
pozsothereal
válasz erre | email2007-04-13 18:08:51
Udv,

Engem anno üldözöbe vettek, mert nem volt rajtam bukosisak..az akkori kismotorommal egy Komarral voltam, láttam a tukorbol h megfordulnak, erre elkezdtem iszkolni 2esben nyelgazzal..ami kb 45km/h nak felel meg:) Be a lakotombok közé a parkba, jopar patkán át, ezek a barmok meg jöttekl utannam mint az idegbetegek..el is kaptak..ki gondolná, ugy leorditotta a fejem mintha legalbbis embert oltem volna...dög meleg volt..a franc vesz olyankor bukot..
Nevetségesek, leamortizaljak az opel futomuvet csak h elkapjank egy törvényszegő galád segédmotorost:))
megusztam figyelmeztetéssel.
sorszám: 1344 (73169)

 
 
levendel
válasz erre | email2007-04-04 11:16:43
Osztájtársad valszeg úgy reagálhatott, mint a reflektorfénybe került nyuszi. Nem csoda, hogy elkapták.
Persze nem muszáj pánikba esni ehhez, elég ha szimplán hülye az ember, vagy nagyon nincs helyismerete.
M7-es bevezető szakaszán láttam tavaly egy 250-es TZ-s srácot, akit civil autós határőrök(!)állítottak meg régi Vectrával. Nem csoda, ha autópályára merészkedik, legalább egy rendszámtáblát varázsolhatott volna magának az ember.
Egy időben motorszalonban dolgoztam és 600 kcm fölött a vevők 20%-ának nem volt jogsija. No comment. Ők autópályán is kb. verhetetlenek.

Utsó menekülésem egyébként már rég elévült, nem a legfrissebbek a történetek :)
sorszám: 1343 (72576)
(előzmény: chevy001, 2007-04-04 08:07:55)

 
 
chevy001
válasz erre | email2007-04-04 08:07:55
Milyen akciók ezek? Utoljára ilyen meneküléseket volt osztájtársamtól hallottam, mikor még nyolcadikosok voltunk és ő menekült a jardok elől 250es Tz-vel. (el is kapták úgy ahogy kell)
sorszám: 1342 (72566)
(előzmény: levendel, 2007-04-04 00:21:03)

 
 
levendel
válasz erre | email2007-04-04 00:21:03
Ilyen esetekre be kell szerezni egy rendszámtáblát valahonnét és nem megállni a hatóságoknak. Motorral úgyse kapnak el. Utánad nem lőnek, követni nem nagyon tudnak, akkor miről beszélünk?
Egyébként arra kell ügyelni, hogy minden szabályos legyen: két tükör, bekapcsolt világítás és bukósisak. Ha útonállók tűnnek fel, nem kell pánikba esve túlreagálni a helyzetet, belső sávba húzódni, nullára lassítani, tötymörögni, stb. Hidegvér.
Egyébként meg figyelmesen kell vezetni és - akárcsak normál vezetés közben a forgalomban - állandóan menekülőutat keresni. Te lásd meg őket elsőnek és ne fordítva legyen!
Ha valamiért túl közel érsz az útonállóhoz, keresd a szemkontaktust és hipnotizáld! Ha máshová nézel, elkezdődik a kergetőzés. :)
Egyébként akkor sincs minden veszve, ha már nagyon utolértek. Minket egy alkalommal (gyújtáshibás 477-es cetka)beért a Lada niva és a motorsofőr jobb kezét kezdte a hatóság kádárkolbásszal püfölni, mégsem álltunk meg. Aztán lekanyarodtunk az árkon át egy olyan terepre, ahová terepjáróval se' akartak utánunk jönni.
Vagy ott van M. László, aki sajnos elbénázta egy kicsit és a moszkva téri metróaluljáróba terelték jawájával, ő pedig kénytelen volt a mozgólépcsőre is felszállni a géppel. Igaz, ott kellett hagynia, mert a nyamvadt békávésok lelőtték a lépcsőt.
Apropó lépcső. 100kg tömegig az összes moci viszonylag tűrhetően lépcsőzhető akár felfelé is (leszállva és qplungcsúsztatva). Lefelé meg egyértelműen. Persze mindent gyakorolni kell.
Na mára ennyi. Jóccakát!
sorszám: 1341 (72561)
(előzmény: bond3, 2007-03-15 22:28:04)

 
 
válasz erre | email2007-04-02 13:36:05
egyetértek.
sorszám: 1340 (72423)
(előzmény: magush, 2007-04-01 17:37:04)

 
 
rebel56
válasz erre | email2007-04-02 13:02:57
Sziasztok!
Gyakorló rendőr fórumtársainktól kérdezem, milyen szankció szokott lenni, ha közúti ellenőrzésnél színeltérés derül ki? (Minden szám egyezik, papírok rendben, csak a tank és az idom más színű mint ami a forgalmiban szerepel. Baleset utáni csere következtében más színű került rá.)
Üdv: Miki
sorszám: 1339 (72422)

 
 
magush
válasz erre | email2007-04-01 17:37:04
Igen, mert nincs rá jogsid:)))
Talán, ha nagyon jófej a rendőr, vagy nagyon figyelmetlen, akkor elsiklik felette. De én nem hazardíroznék a helyedben.
sorszám: 1338 (72381)
(előzmény: Bélafi, 2007-04-01 17:15:20)

 
 
Bélafi
válasz erre | email2007-04-01 17:15:20
Sziasztok!
Szerintetek mennyire gáz az hogy A1-es jogsival hajtok egy 250-es ETZ-t?Ha elkapnak úgyanúgy megbüntetnek mintha nem lenne jogsim?
sorszám: 1337 (72378)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2007-03-31 11:36:56
bocsi, rossz helyre ment :-)
sorszám: 1336 (72310)
(előzmény: Fullkopy, 2007-03-31 11:35:54)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2007-03-31 11:35:54
350 638 beépíthető főtengely és alapméretes , kicsit kopott hengerpár hengerfejjel eladó.
0630 2727987
sorszám: 1335 (72309)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2007-03-27 13:27:33
A kérdés nem a segédmotoros kerékpár fogalmának változására, hanem annak kötelező felszereltségére irányult.

A VISSZAPILLANTÓ TÜKRÖK ALKATRÉSZ-TÍPUSJÓVÁHAGYÁSÁRA VONATKOZÓ SZERKEZETI ÉS VIZSGÁLATI KÖVETELMÉNYEK


2. A TÜKRÖK SZÁMA

2.1. A karosszéria nélküli járművekre előírt visszapillantó tükrök minimális száma

Járműkategória Fő külső tükör (tükrök) L osztály


Segédmotoros kerékpár 1


Motorkerékpár 2


Motoros tricikli 2


http://brumiauto.extra.hu/docs/6_1990_eu_s_kibovitett.htm

sorszám: 1334 (72036)
(előzmény: shamen, 2007-03-26 20:15:13)

 
 
shamen
válasz erre | email2007-03-26 20:15:13
Elég friss lehet a hivatkozott cikk. Az általad idézettek alatt ez áll:

Segédmotoros kerékpár: olyan két vagy háromkerekû jármû, amelynél a motor hengerûrtartalma az 50 cm3-t nem haladja meg, és sebessége 40 km/h.

Az hiszem ettől már bővebb az smkp. fogalma. Ha ez pontatlan, akkor a felszerelésekkel kapcsolatban is aggályok merülhetnek fel.

A cikk alján 2006-os dátum van. Az smkp-nak már 2006-ban sem ez volt a fogalma.
Igaz, az én idézetem egy 1990-es jogszabályból van kiollózva. Akkor most mi van???

Mindegy, legalább egy tükör nélkül senki
ne induljon el segédmotoros kerékpárral.

sorszám: 1333 (71990)
(előzmény: Fullkopy, 2007-03-25 23:28:08)

 
 
Péter mz
válasz erre | email2007-03-26 15:50:57
Köszi a válaszotokat.Csak azért kérdeztem a tükrös témát mert barátaim között van aki azt mondja egy sem kell a másik haveromnál celldömölkön meg 2is kell.
sorszám: 1332 (71961)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2007-03-25 23:28:08
A segédmotoros kerékpárra a hivatkozott oldal szerint a következők vonatkoznak :

A segédmotoros kerékpár felszerelései:
– kormányberendezés,
– elsõ és hátsó kerékre ható – egymástól független – fékberendezés,
– elöl egy tompított fehér vagy sárga fényû fényszóró,
– hátul helyzetjelzõ lámpa, és egy piros színû fényvisszaverõ prizma,
– hangjelzõ készülék (csengõ vagy elektromos kürt),
– hatásos kipufogócsõ és hangtompító,
– legalább egy bal oldali visszapillantó tükör,
– elsõsegélynyújtó felszerelés,
– támasztó berendezés,
– tartalékizzó.

http://www.mozaik.info.hu/Homepage/REVIEW/MS-2180R.HTM

Ha a rendőr nem tudja a jogszabályt, az nem baj, lényeg, hogy mi tudjuk :-)
sorszám: 1331 (71921)
(előzmény: shamen, 2007-03-24 23:28:34)

 
 
shamen
válasz erre | email2007-03-24 23:28:34
Hello Péter mz!

Kérdésedre a 6/1990 (IV.12.) Köhém rendeletben ( a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának a műszaki feltételeiről. ) van a válasz, de mint néhány jogsza-bályban itt sem közvetlenül.

A segédmotoros kerékpárokra külön a 114. – 115. § vonatkozik. Ebben az általad felvetett dolgokra nincs közvetlen válasz, azonban hivatkozik arra, hogy „ a kétkerekű segédmotoros kerékpárra az oldalkocsi nélküli motorkerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételeket kell alkalmazni”.

Az izzókészletre a 105. §, az elsősegély felszerelésre a 106.§. az irányadó. A két tükörre a 78.§. (2) bekezdés. Ezek mind a motorkerékpárra vonatkoznak, de a fenti hivatkozás mi-att ezt kell alkalmazni a segédmotoros kerékpárra is. Szerintem.

Hozzáteszem azonban, hogy ha smkp-n egy tükör van, azért – ha más problémája nincs a rendőrnek – nem fognak szólni. Reménykedni kell, hogy ennyire pontosan nem fogja tudni a kolléga a jogszabályokat.

Üdv!
sorszám: 1330 (71866)
(előzmény: Péter mz, 2007-03-24 19:24:56)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-03-24 19:48:06
Szerintem arra is kell két tükör, izzókészlet, segélycsomag. Miért ne kéne? Minden esetre baj biztos nem lehet belőle, ha van. Bár az is igaz, hogy olyanról sem hallottam még, akit ilyesmi miatt megbaszott volna a rendőr (hacsak nem volt más is a füle mögött az illetőnek).
sorszám: 1329 (71851)
(előzmény: Péter mz, 2007-03-24 19:24:56)

 
 
Péter mz
válasz erre | email2007-03-24 19:24:56
Heló.Az a kérdésem kismotorra hány tükör kell?Segédmotoron kell-e magadnál tartani izzókészletet?és elsősegélycsomagot de azt kell ugye?Jó lenne ha rendőrtől kapnám a választ de elfogadom mástól is csak biztos legyen a válasz legalább tükör ügyben.
sorszám: 1328 (71849)

 
 
bond3
válasz erre | email2007-03-16 19:21:29
Köszönöm kimerítő válaszodat, inkább a vizsgáig nem motorozok.
sorszám: 1327 (71360)

 
 
zsivanyka
válasz erre | email2007-03-16 08:18:59
Hali Bond3 !
Na nézzük szépen sorban. Nincs jogsid: engedély nélküli vezetés. Nincs átiratva a motor: kényszerátírás. Lejárt a műszaki vizsga és nincs biztosítás: feljelentés. Ha a gépeden van rendszám és lekameráznak az utolsó tulajnak küldik ki a pappírt / nyilatkozatot / Ha nincs rendszám és nem állítanak meg a kamera után akkor megúsztad. Egyébként ha a rendőr megállít ezzel a motorral az biztos feljelentés / halmozott szabálysértés miatt / ami szabálysértési eljárást von maga után. Ez több tízezerbe is kerülhet. Köteleznek a KPM-nél szigorított műszaki vizsgára / mármint a motort / és ha azt mondod, hogy a gép Tiéd még kényszerátírást is csináltatnak Veled. Szóval ha elkap a rendőr az súlyos tízezrek. Így akár összképében 100.000 Ft-ot is kifizethetsz. Ja igen! A vezetéstől is eltilthatnak egy bizonyos időre ha nincs jogsid. Magyarán nem vizsgázhatsz.
sorszám: 1326 (71333)
(előzmény: bond3, 2007-03-15 22:28:04)

 
 
bond3
válasz erre | email2007-03-15 22:28:04
Tisztelt fórumozók, azzal a kérdéssel fordulok önökhöz, hogy megtudjam pár dilemmámat. Először is tegyük fel, hogy nincs jogsim, van egy 125-ös mz-m, de még nem irattam át a régi tulajtól, lejárt műszaki, bizt,stb. ha a rendör elkap, mit kaphatok, és ha kamerával elkapnak, akkor hova küldik a papirokat, meg mit tesznek, az utsó műszaki már 10 éve lejárt. Üdvözlettel, egy friss motoros.
sorszám: 1325 (71325)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-02-28 08:52:16
Ja, a gyalogos már rég nem érdekli őket.
sorszám: 1324 (70491)
(előzmény: vandecastele, 2007-02-28 01:52:57)

 
 
vandecastele
válasz erre | email2007-02-28 01:52:57
gyalog sikerült...nem kocsival
sorszám: 1323 (70483)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-02-27 20:08:59
Örülj, ha a jogsid el nem fogyott ettől a mutatványtól. :-)
sorszám: 1322 (70474)
(előzmény: vandecastele, 2007-02-27 14:58:35)

 
 
vandecastele
válasz erre | email2007-02-27 14:58:35
Találós kérdés:

Tudja valaki, hogyan lehet 20 mp alatt 5 kilót 'fogyni'?

Én megmondom, mert nekem sikerült!

Átmész a piroson a rendőrautó előtt...

:(
sorszám: 1321 (70452)

 
 
zotya56
válasz erre | email2007-02-18 06:46:38
Szia
nem ugyan ott ahol elötte de nem vizsga volt a lényeg hanem a motor szám ellenörzés
sorszám: 1320 (69950)
(előzmény: R.A., 2007-02-16 22:48:37)

 
 
R.A.
válasz erre | email2007-02-16 22:48:37
A motor utána a Mozaikban vizsgázott.
sorszám: 1319 (69916)
(előzmény: zotya56, 2007-02-16 11:36:14)

 
 
zotya56
válasz erre | email2007-02-16 11:36:14
Arra lennék kiváncsi hogy volt e valakinek hasonló esete
Harmincöt éve motorozok de még a zsarukkal semmi gondom nem volt.Pedig vagy 20 motorom volt de mind tiszta le papirozott gép volt.
sorszám: 1318 (69875)
(elözmény: zotya56, 2007-02-16 09:00:26)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2007-02-16 11:12:30
Nem kell. Az eredetvizsgáló rá tud keresni típusra, és meg tudja nézni bármelyik másik pannónia azonosítóiról készült fotókat. Az enyim is előadta, amikor legutóbb kihívtam.
sorszám: 1317 (69872)
(előzmény: Powerarc, 2007-02-16 09:19:03)

 
 
zotya56
válasz erre | email2007-02-16 10:51:49
szia
köszi a biztatást de ha lehet maradok a hivatalos uton.
Ami az okmányiroda szerint a következö
Az eredetvizsga után rendörségi eljárás lesz és ök adnak valamilyen határozatot. Azután KPM ad ujj motorszámot csak utána lehet majd át iratni és forgalomba helyezni.
Talán a követketö müszakiig sikerül,????
Ez sajnos a magyar bürokrácia.
sorszám: 1316 (69869)
(előzmény: pannonkondor, 2007-02-16 09:33:42)

 
 
pannonkondor
válasz erre | email2007-02-16 09:33:42
Mondd meg annak a faszkalapnak hogy elviszed igazságügyi szakértőhöz, aki majd megállapítja hogy minden rendben és annak a költségeit rá fogod terhelni. De ha ez nem elég, csak szólj én elmegyek veled hozzá és addig ütögetem a fejét az asztal sarkához amíg nem ír egy megfelelő papírt.Mi az anyjának szórakozik ez buzi egy néhány ezer forintos értékkel.Az egész szakmához halvány gőzük nincs, azt hiszik hogy Csepelen és lézer gravírozta a számot. Nekem egy Trabival volt ilyen, szóltam neki hogy tépje szét és írjon egy másikat különben felbosszant és nem fog jól járni. Morgott aztán megcsinálta.Tök gyári volt egy rokkantnyugdíjas bácsitól vettem aki az első tulaja volt.Ekkora barmok ezek.
sorszám: 1315 (69861)
(elözmény: zotya56, 2007-02-15 19:25:14)

 
 
Powerarc
válasz erre | email2007-02-16 09:19:03
Akkor a javaslatom a következő. Hajts fel néhány Pannóniást, kérd meg őket hogy fényképezzék le az ő motorszámukat és küldjék el neked. Ha van 3 ilyen és egy az egyben passzol a tiédhez, azzal már mehetsz reklamálni. Így talán van esély rá hogy kiadja a papírt.
sorszám: 1314 (69860)
(elözmény: zotya56, 2007-02-16 07:10:36)

 
  Összesen: 36 oldal

Az itt olvasható hozzászólásokért nem vállalunk felelősséget.
Ha úgy gondolod, hogy egy hozzászólás méltatlan, kérjük olvasd el moderálási alapelveinket.
:: Fórumok ::
Motoros túra (17976)
MZ (49030)
Jawa (27120)
Motorszervíz (2867)
Simson (3406)
Izs (611)
police (1763)
Pannónia (6541)
Dnepr (125)
Ural (61)
Átépítés (910)
Csepel (1960)
Junak (318)

:: Keresés ::




www.motoros.hu