hu
: Főoldal : : Fórumok : : Feliratkozás a levlistára :
2024. március 28. csütörtök 
Gedeon, Johanna

:: Egy kép ::

:: Címlista belépés ::
email:
pass: 

:: Szavazás ::
Milyen hatással van rád a benzináresés?

Imádkozom, hogy tavaszig kitartson (61)

Már a kád is csurig benzinnel (10)

Eladtam az összes MOL részvényemet (2)

Hosszabb nyári túrákat szervezek (4)

Ez hülyeség, most is 5ezerért tankoltam, mint máskor (33)

Ez egy ilyen év, folyton esik (3)

Ideje kivenni a fojtást! (17)


:: Ajánlott böngésző ::

- Fórumok -
police - új hozzászólás

Összesen: 36 oldal
|< előző 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 >|

shamen
válasz erre | email2005-11-09 16:48:32
A rendőrség szolgálati szabályzatában benne van, hogy előállítható, aki a rendőr felszólítására nem tudja magát hitelt érdemlően igazolni. Ha emiatt bevisznek nem jogszerűtlen, de felénk elég ritkán szokták már ezt a módszert alkalmazni. Többnyire akkor történik ilyen előállítás, ha eljárás indítása miatt fontos, hogy az előállított személyazonossága hitelt érdemlően megállapítható legyen.
Az adatok bediktálása és a nyilvántartóban történő ellenőrzése nem mindig célravezető, mert mi van akkor ha valaki nem a sajátjait mondja be. Ezért szükséges a fényképes nyilvántartás megtekintése. Ehhez jelenleg még a legtöbb helyen a Kapitányság épületében és nyilvántartó rendszerében van lehetőség. Majd, ha ellátnak bennünket laptoppal, akkor ez is változni fog. De egyelőre azért szurkolunk, hogy a szétrohadt autókba legyen hó végén benzin.
sorszám: 113 (39772)
(előzmény: tesho, 2005-11-09 16:28:27)

 
 
tesho
válasz erre | email2005-11-09 16:28:27
"A kapitányságra sem visznek be ha nem tudom igazolni magamat?"
?
sorszám: 112 (39770)
(előzmény: tesho, 2005-11-09 09:33:24)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-09 15:29:45
Üdv Árix!
A polgárőrök nem mérhetnek sebességet. Az ő jogkörük megegyezik minden magyar állampolgáréval. Bűncselekmény elkövetőjét tarthatják vissza a helyszínen. ( mint bárki más )Semmilyen kiemelt jogosultságuk nincs.
Tudtommal.
sorszám: 111 (39766)
(előzmény: Árix, 2005-11-09 13:29:44)

 
 
Árix
válasz erre | email2005-11-09 13:29:44
üdv mindenkinek!
polgárörök mérhetnek sebességet?
sorszám: 110 (39761)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-09 11:28:08
Ahogy megígértem, beszélek a piáról is.
Vezetés közben nem lehet inni, mert kilötyög. Ennyit az élettapasztalatról. Először szeretnék nektek betenni egy cikket, amely az Országos Balesetmegelőzési Bizottság kiadványában jelent meg.

„A KRESZ szerint Magyarországon nem vezethet járművet olyan személy, aki a vezetési képességekre hátrányosan ható szer befolyása alatt áll, illetve szervezetében szeszes ital fogyasztásából származó alkohol található. Természetesen nemcsak szeszes italok, hanem alkoholtartalmú ételek fogyasztása is tilos.

Az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet az alkoholos állapot és az alkoholos befolyásoltság orvosszakértői vizsgálatáról és véleményezéséről úgy foglal állást, hogy 0,2 ezrelék véralkohol-koncentrációig az alkoholfogyasztás nem bizonyítható. Ilyen mértékű véralkohol-koncentráció fiziológiásan, a normális emésztési folyamatban is létrejöhet, nem biztos, hogy a vérben lévő alkohol szeszes italtól származik.

A test tömegétől függ

A 0,2 ezrelékes határ gyakorlatilag azt jelenti, hogy a járművezető nem fogyaszthat szeszes italt. Egy ezreléknek nevezzük azt az alkoholkoncentrációt, amikor egy egységnyi alkohol keveredik ezer egységnyi vízhez. A férfiak testsúlyának 70 százaléka, a nők szervezetének 60 százaléka víz, a zsírszövetek nagyobb aránya miatt. Egy példa: ha egy 80 kg testsúlyú férfi rövid idő alatt megiszik 1 korsó sört, az elfogyasztott sör alkoholtartalma 20 gramm. Ez a mennyiség 56 kilónyi vízben oszlik el (80 kg 70 százaléka), s ha az alkoholtartalmat osztjuk a víz tömegével - 20:56 = 0,36 ezrelék - megkapjuk az alkoholkoncentrációt. Ha ugyanezt az alkoholmennyiséget egy 60 kg testsúlyú nő issza meg, akkor az alkoholkoncentráció máris 0,56 ezrelék.
Mivel az alkohol nagyjából egyenletesen oszlik el a szervezet víztartalmú szöveteiben, ezért a vérben ugyanolyan mértékű az alkohol koncentráció, mint a többi testnedvben, így a véralkohol koncentráció mértékét is kiszámíthatjuk. A véralkohol-koncentrációnak azért van kiemelt jelentősége, mert a rendőrség a bizonyítási eljárás során. általában azt vizsgálja meg, hogy a vérben mennyi az alkohol.

Gyakoribb a sávelhagyás

Kanadában gépkocsi-szimulátoron vizsgálták, miképpen befolyásolja a teljesítményt az alacsony véralkohol-koncentráció. A kísérleti személyek először józanul, majd 0,5, végül 0,8 ezrelék véralkohol-koncentráció mellett végezték el a feladatot, amely abból állt, hogy egy 4 sávos autópályán kellett a szélső sávban "haladni" 30 percen keresztül. Az eredmények azt mutatták, hogy már 0,5 ezrelék véralkohol-koncentráció hatására jelentősen romlott a sávtartás pontossága, és nagyobb lett a sávelhagyások száma a józan állapothoz képest.
Egy másik vizsgálat eredménye szerint kialvatlan, fáradt állapotban elfogyasztott egészen kis mennyiségű alkohol megnöveli a járművezetés közbeni elalvás veszélyét. Kialvatlan személyek teljesítményét vizsgálták gépkocsi szimulátoron, majd kis mennyiségű szeszes italt itattak meg velük. Kizárólag azok aludtak el a vizsgálat közben, akik alkoholt fogyasztottak, a kontrollcsoportba tartozók - akik teljesen józanok voltak - viszont nem.

Üres vagy teli gyomorral

Még ugyanaz a személy is különbözőképpen reagálhat ugyanannyi alkoholmennyiségre. A hatás függ például attól, hogy üres vagy teli gyomorra ivott, mennyire fáradt, szed-e éppen nyugtatót vagy fájdalomcsillapítót. A szeszes ital fogyasztása után kialakuló véralkohol-koncentráció mértékét meg lehet becsülni, az alkohol hatását azonban nem!

Profiknak, fiataloknak tilos

Több olyan országban (pl. Ausztria, Görögország, Spanyolország, Szlovénia), ahol a megengedett véralkohol-koncentráció 0,5 ezrelék vagy annál is több, a fiatal, illetve a hivatásos járművezetőknek nem engedik meg az alkoholfogyasztást. Ezzel a döntéshozók tulajdonképpen elismerik, hogy a 0,3-0,5 ezrelék véralkohol-koncentráció már rontja a járművezetés biztonságát. Az Európai Bizottság azt javasolja a tagállamoknak, hogy a járművek vezetői számára a megengedett legnagyobb véralkohol-koncentráció 0,5 ezrelék, vagy ennél alacsonyabb legyen. Csatlakozásunk tehát nem követeli meg a megengedett véralkohol-koncentráció mértékének felemelését. „

Most folytatnám a saját gondolatomat. A cikkben véralkohol-koncentrációról beszélnek csak. Az utóbbi években egyre jobban elterjedt a légalkohol mérő készülék is. Amivel a polgár először találkozik az utcán az is légalkoholmérő készülék. Forgalomban vannak a kis csöves szondák is, melynek neve spiratest. Gondolom ilyet már fújtatok. Ez egy kémiai folyamaton alapuló eljárással mutatja ki az esetleges alkoholt. Esetében az egyszerűség párosul a pontatlansággal is. Van ugyan rajta egy zöld sáv, amely a vétségi érték határát jelezné, de a fenti cikkből kiderül ez nem egy pontos határ, a körülmények nagyban befolyásolják.
Kezdjük azzal, hogy ez csak egy kissé színeződik el. Ez szabálysértési értékű ittasságot jelent. Ilyenkor lehetőség van arra, hogy a helyszínen egy erre rendszeresített jegyzőkönyvet töltsön ki a rendőr. A személyazonosítására szolgáló adatokon kívül az alkoholfogyasztásra vonatkozó nyilatkozat is itt szerepel. Arra azért törekednie kell a rendőrnek, hogy a polgár által bediktált alkoholmennyiség és a szonda által jelzett érték közel azonos legyen, ne legyen nagy eltérés. Nehogy az legyen, hogy egy kis mértékű elszíneződésnél elismer valaki 5 üveg sört, meg két féldecit. Ha ezen a jegyzőkönyvön a járművezető elismeri az alkoholfogyasztás tényét és nem kér véralkohol vizsgálatot, akkor a helyszínen ennyi. A rendőr feljelentést tesz, a szabs. előadó meg elbírálja. A jogsi ekkor még marad.
Az utcán van már a rendőröknél egy másik légalkohol vizsgáló ketyere is. A neve Lion. Ez a műszer kétféle üzemmódban működik. Passzív üzemmódban csak annyit ír ki a fújás után, hogy pozitív, vagy negatív. Ha pozitív, akkor jön a következő az aktív üzemmód. Ebben már értéket is ír a műszer mégpedig „mg/l” mértékegységben.
Akkor most kitérnék a légalkohol mérő műszerekre általában. A helyszínen használt Lion alkoholteszterről már írtam az előbb. Ezen kívül a rendőrségnél két légalkohol mérő készüléket rendszeresítettek. Az „Alcomat”-ot és a „Seres Ethylometert”. Ezek telepített műszerek, rendszerint a Rendőrkapitányságok erre a célra kijelölt helyiségeiben vannak. Ezek már lényegesen pontosabb gépek, mint a Lion, éppen ezért az ezzel mért értéket a bíróságok, mint bizonyítékot elfogadják.

Amennyiben az utcán a Liont 0,1 mg/l, vagy az alatti értékre fújja valaki, akkor az orvosszakértői szempontból nem értékelhető. Nincs szabálysértés. Ha a mért érték 0,11 mg/l és 0,5 mg/l között van, akkor a fentebb leírt módon a helyszínen jegyzőkönyv felvételével és szabs. feljelentéssel rendezhető.
Ha az érték 0,50 mg/l ( pl. 0,51 mg/l ) fölötti, akkor az már vétségi ( bűncselekmény ) szintnek megfelelő. Ha helyszíni fújástól számított 30 percen belül Alcomat, vagy Ethylometeres vizsgálatra van lehetőség, akkor előállítás a kaps-ra. Ha ezen időn belül nem megoldható, akkor automatikusan vérvétel. Az Ethylomeres értékekre is a fenti értékhatárok vonatkoznak.
Akkor jöjjön most a vérvétel:
1./ Az alkoholszondás ellenőrzést, a nyilatkozat megtételét, vagy a jegyzőkönyv aláírását megtagadta.
2./ A mérési eredményt kétségbe vonja és véralkohol vizsgálatot kér.
3./ Az alkoholszonda kifúvására képtelen állapotban van ( tüdőbeteg, erős alkoholos befolyásoltság állapotában áll, stb.)
4./ Szervezetében az ítélő-vagy cselekvőképességre hátrányosan ható szer (pl. gyógyszer, kábító hatású szer) jelenléte valószí
nűsíthető.
5./ Személyi sérüléssel járó baleset részese vagy okozója.
6./ A közúti közlekedéssel kapcsolatos segítségnyújtás elmulasztása, illetve cserbenhagyás bűncselekmények elkövetésével
alaposan gyanúsítható.

Kettős vérvétel. vér- és vizeletvétel. kettős vér- és vizeletvétel
1./ Ráívásra hivatkozás (ha a cselekmény időpontjában vagy az azt követő időpontban italfogyasztás történt. )
2./ A cselekmény elkövetését megelőző egy órán belüli, illetve folyamatos italfogyasztás esetén
3./ Az utolsó, illetve az azt megelőző italfogyasztásra tett vallomás aggályos, ideértve, ha az elkövető semmiféle szeszesital fogyasztást nem ismer el, illetve a jegyzőkönyvet nem írja alá.
4./ Az utolsó, illetve az azt megelőző italfogyasztásra vonatkozó adatok hiányosak vagy teljesen tisztázatlanok.

Ezen belül mindenképpen vér- és vizeletvizsgálatot kell eszközölni:
5./ Ha az italfogyasztás időpontja tisztázatlan.
6./ Az italfogyasztás és a vérvétel között 4 óránál több idő telt el.

A jogsi elvételről, valamint az eltiltást követő utánképzésről majd később írok.
sorszám: 109 (39756)

 
 
tesho
válasz erre | email2005-11-09 09:33:24
Hát az indok az volt az öregasszonyok felé, h ha pl rosszul lesznek az utcán és mentőt kell hívni, akkor tudniuk kell,h kik ők,h értesíteni tudják a hozzátartozóit.
A kapitányságra sem visznek be ha nem tudom igazolni magamat?
sorszám: 108 (39750)
(előzmény: shamen, 2005-11-09 07:38:02)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2005-11-09 08:20:11
a normával nincs baj, csak az irreálisan magas normával. Úgy vélem, intézkedésben nincs helye a sztahanovista versenynek, mert abból törvényszerűen kekeckedés lesz. :-(

Ami a motorok teljesítményét illeti: össze-vissza írják a forgalmit, főleg a japán belpiacos gépeknél. Az én GSX-R 250-em pl. 16kW-os forgalmi szerint. :-) Régebben láttam olyan hirdetést is, hogy "motorok teljesítményének lefolytása Akorl. kategóriára", talán pont a Motorradnál... no persze ez inkább a forgalmi lefolytását jelenthette... de nem nagyon érdemes vele foglalkozni, mert kb. 20e Ft-ből megcsinálható a különbözeti vizsga korlátlanra. Kezdő jogsi kód csak első jogsinál van, aki meglévő B-re csinálja meg az A-t, az már nem kezdő.
sorszám: 107 (39749)
(előzmény: shamen, 2005-11-09 07:38:02)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-09 07:44:08
Üdv Andris!
A szabálysértési büntetőpontokat egy központi adatbázisban rögzítik a beérkezett helyszínibírság lap alapján. Az intézkedő rendőr nem tudja és nem is tudhatja, hogy neked mennyi pontod van. Nincs is jelentősége. Ha olyat követtél el, akkor automatikusan adja. Szabálysértési büntetőpontot nem csak az utcán kaphatsz, hanem szabálysértési feljelentés esetén az előadótól is. Mint tudjuk 18 pont az elérhető maximum. Amennyiben már 14 pontot összegyűjtöttél, akkor kapsz róla egy értesítést, hogy ennyi van, már csak négy pont kell és jogsi bevon. Ilyen esetben önkéntesen jelentkezhetsz utánképzésre, amely után csökkentik a pontjaidat. Most nem tudom megmondani, hogy mennyivel.
sorszám: 106 (39748)
(előzmény: andris, 2005-11-08 23:17:54)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-09 07:38:02
Üdv Utak Báránya!
A két idős nős történethez csak annyit, hogy az utóbbi néhány évben már szig-ért nem lehet sem bírságolni, sem feljelenteni. Ez így van kiadva egy belső utasításban. Ha mégis próbálkozik a rendőr, akkor egyszerűen visszadobják a feljelentését. Pl. ha egy ellenőrzésnél semmilyen irat nincs az ürgénél felnyomom azért, mert nincs jogsi és forgalmi nála, de a személyi igazolványt bele sem írhatom.
A leírt eset körülményeit nem ismerem, sem a folytatását, de megítélésem szerint szakszerűtlen volt az intézkedés.

Ha már itt tartunk azért leírom. Mi vagyunk a polgárbarát rendőrség, tudjátok "Szolgálunk és védünk". De mi alapján tudják a rendőri teljesítményt mérni? Annak nincs kézzelfogható eredménye, hogy én hány idős embert segítettem át a zebrán, hány embernek segítettem a tájékozódásban, stb. Ha nem történik semmi a területemen, akkor nem én voltam jó, de ha történik valami, akkor rosszul láttam el a szolgálatomat. Mérni két dolog alapján tudnak, ez pedig a helyszíni bírság és a feljelentés. Mondják, hogy nincs statisztikai szemlélet. Nekem is mondták, hogy nincs ilyen, de azt is hozzátették, hogy amíg kevesebbet bírságolok, mint XY, addig nem kaphatok kiváló minősítést, ami az előrelépésemhez kellett volna. Van olyan kapitányság tőlünk kb. 16 km-re ( igaz az már másik megye ), ahol meg van határozva, hogy adott solgálatban a rendőrnek ( darabra ) mennyit kell bírságolni ( és miért ), valamint mennyi feljelentést kell bevinni. Ha azt nem teljesíti, akkor megkérdezik, hogy mit csinált szolgálatban. Tudom, hogy ezt undorítónak tartjátok, és nagyon sok ( jogos ) felháborító megjegyzés lesz belőle, de sajnos ez van. Hungarian Police 2005.
Ezért van az, hogy sokszor baromságokért szabnak ki bírságot.
sorszám: 105 (39747)
(előzmény: tesho, 2005-11-08 23:15:13)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-09 07:15:45
A motor teljesítményadatait a forgalmi engedélyből bogarássza ki a rendőr. A bejegyzett adat a mérvadó, nem az, hogy mennyit tud a gép. Az sem számít, ha saját erőből nem tud elindulni.

LAzO bizonyos szempontból szerncséd van, hogy nem írták be a jogsidba a kezdő vezetői engedély kódját. Így a két év leteltével nem kell 4.000 HUF-ért újabbat csináltatni.
sorszám: 104 (39746)
(előzmény: hygy, 2005-11-08 22:56:03)

 
 
andris
válasz erre | email2005-11-09 00:54:43
Hogyne látnám be.Én a saját tapasztalataimra alapozok mindig.Azért ez a keserű szájíz.Bár az én viszonyítási alapom még 10 éves sincs.Lehet fog változni a véleményem.Üdv.
sorszám: 103 (39745)
(előzmény: Fullkopy, 2005-11-09 00:17:36)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2005-11-09 00:17:36
Gondolom, ha megtudod, hogy 1977 óta közlekedek, ABC kat. jogsival , belátod, hogy amit leírok, az nem optimizmus, hanem tapasztalat.
Sokat változott a dolog a régi rend ostoba agresszív fakabátosai óta.Azt nem mondtam, hogy nem lehetne ma jobb is.
sorszám: 102 (39744)
(előzmény: andris, 2005-11-08 23:46:12)

 
 
pdaranyi
válasz erre | email2005-11-09 00:08:45
Hát nem tudom, itt kötelező-e, de az tuti, hogy a személyi helyett jó az útlevél, viszont a jogsi magában nem elég. A rendőr is kéri mellé még a személyit (adhatsz útlevelet is) ha igazoltat.


Üdv!
sorszám: 101 (39743)
(előzmény: Fullkopy, 2005-11-08 23:45:01)

 
 
andris
válasz erre | email2005-11-08 23:46:12
Fő az optimizmus mi?


A hatalom érzésének mindenhatóságát kéne egy kicsit megfékezni magukban.Ők is büdöset szarnak.
sorszám: 100 (39742)
(előzmény: Fullkopy, 2005-11-08 23:29:54)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2005-11-08 23:45:01
Érdekesség, itt a személyi kiváltása nem kötelező, útlevéllel, és jogsival is igazolhatod magad !
http://www.hirtv.hu/?tPath=/belfold/&article_hid=66199
sorszám: 99 (39741)
(előzmény: pdaranyi, 2005-11-08 23:26:00)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2005-11-08 23:29:54
Nem vagyunk egyformák, a rendőrök sem. Nem akarom védeni őket, nem mind érdemli meg, de gyakran a parancsnokuk igényeit kell bírság ( intézkedés) téren kielégíteniük. Egyesek ki vannak főnöküknek szolgáltatva, mások így élik ki esetleges beteges hajlamaikat.
Végszónak annyit, hogy nagyon sok már a jó rendőr is .Szerintem a többség normális. Persze, teszi a dolgát,hiszen ez a hivatása,ezért fizetik, de toleráns.
sorszám: 98 (39740)
(előzmény: tesho, 2005-11-08 23:15:13)

 
 
pdaranyi
válasz erre | email2005-11-08 23:26:00
Azt hiszem itt Szlovákiában valahogy úgy működik a dolog, hogy csak akkor vagy köteles magadnál hordani a személyit, ha 50 méternél távolabb mész az állandó lakhelyedtől.

De azt a balf*sz rendőrt bizony azonnal elmarasztalnám, felfüggeszteném és megrovásban részesíteném, aki megbüntet egy öregasszonyt séta közben!
Szerintem itt is arról lehet szó, hogy a beszari zsaru nem mer oda menni a tilosban parkoló BMW 5-öshöz, amiben 4 tagbaszakadt kopasz "ember" ül, viszont az öreg nénit nyugodtan meg meri büntetni, és akkor jól érzi magát, hogy betartatta a törvényt. Az ilyet mindet ki kéne rúgni a rendőrségtől.


Üdv!
sorszám: 97 (39739)
(előzmény: tesho, 2005-11-08 23:15:13)

 
 
andris
válasz erre | email2005-11-08 23:17:54
Ez a büntetőpontos dolog hogy megy?Hova jegyzik be a pontokat?A rendőr honnan tudja,hogy nekem mennyi van?Beszól rádión?

Tesho ez jó volt:-)
sorszám: 96 (39738)

 
 
tesho
válasz erre | email2005-11-08 23:15:13
Én ezt csak úgy hallottam. Amúgy én vagyok az utak báránya, nem fellengzősködöm. Még néhány hete sem ,amikor kijöttem a házunkból és igazoltatott 2 rendőr.
- Hol lakik? (közben nézte a személyimet)
-Hát itt. (:D)

2 idős nőt viszont megvágtak 5e Ft-ra,mert nem volt náluk személyi (1mást támogatva lementek sétálni).
Amúgy az lett volna a dolguk,h jelen l1enek pont az idősek védelmében,mert a környéken sok csalás történt, idősektől csaltak ki pénzt a lakótelepen.
Már megint csak arra lyukadunk ki,h ki van állítva vmi védelmében (mint a temetőknél), aztán csak bírságolnak.
Szemét 1 rendszer...
sorszám: 95 (39737)
(előzmény: Fullkopy, 2005-11-08 22:22:16)

 
 
LAzO
válasz erre | email2005-11-08 23:12:21
ok köszi, nem fogok kísérletezni, tavasszal mindenképpen kibővítem a jogsimat nagy A-ra.A moci amúgy 55Kw szal még azt se mondhatnám hogy már nincs benne az az erő. pedig ez is 20 éves.

üdv.
sorszám: 94 (39736)
(előzmény: hygy, 2005-11-08 22:56:03)

 
 
hygy
válasz erre | email2005-11-08 22:56:03
LAzO: erre konkret peldat tudok ismerettsegi korbol.
A sracnak 250-es katanaja volt eljart vele 1-2 evet igazoltattak is parszor.
Majd egy ujonc rendornek vagy rendor csajnak feltunt, hogy nicsak :) ez 1kW-al tobbet tud mint amire neked vezetoi engedelyed van. Hiaba mondta a srac hogy ez egy tizenx eves motor, az az 1kW mar tuti boven elszallt, sot meg tobb is nem erdekelte oket.
Megbuntettek valami 30e HUF-ra.

Szal ez is rendortol fugg. Jobb ha nem kiserletezel.

bye
HyGy
sorszám: 93 (39733)
(előzmény: LAzO, 2005-11-08 18:32:52)

 
 
hygy
válasz erre | email2005-11-08 22:49:34
Hat en szivesen latnek egy cikket is a lezeres trafipaxokrol. :) Ha ossze hozol valamit szivesen kitesszuk a oldalra.

HyGy
sorszám: 92 (39731)
(előzmény: shamen, 2005-11-08 16:08:21)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2005-11-08 22:39:12
Természetesen a kulcs az, hogy engedély nélkül közúti szolgáltatást végzel, pénzért szolgáltatsz, vagy nem. Másrészről a hatóság dolga azt bebizonyítani, hogy te pénz fejében fuvaroztál, szolgáltattál.
( Bizonyítási teher )
Ez nem mindíg egyszerű. Ingoványos talaj , ha elég okos vagy,a saját, vagy más lassú járművével simán fuvarozhatsz. A baj ott kezdődik, ha valamelyik ügyfeledet megkérdezik, és ő nem elég okos.
sorszám: 91 (39730)
(előzmény: shamen, 2005-11-08 13:24:27)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2005-11-08 22:27:13
Négy centis szivacs, bőrlyukasztók, mezei műanyagdoboz a boltból.
Variációk tetszés szerint, lényeg, a körte fémteste szoruljon a lukban, és az üvegtestek ne érjenek össze.
sorszám: 90 (39729)
(előzmény: Zapkorte, 2005-11-08 19:46:18)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2005-11-08 22:22:16
tesho, nincs huncutkodás, ugyanis ha a közúti ellenőrzés során ilyesmivel csípnek meg, bár inkább súlyosabb eseteknél szokás, esélyed nincs semmit korrigálni, mivel, bironyos kilóméteren belül a hatóság kötelezhet arra, hogy a
kijelölt műhelybe azonnal vizsgáltasd be a gépet. / 25 km-en belülre emlékszem , de a 15 biztos / Nagyon csinos kíséretet is kaphatsz :-)
Akkor lehet okoskodni, ha megvan a jogszabályi tudásalapod, addig esélyed nincs kijátszani azt, amiről gőzöd sincs :-)) Szóval, mielőtt reménykednél, hogy a zsandár lesz leszúrva,a felettese által, jobb lesz, ha vigyázol a folyószámlád épségére ... ha alaptalanul fellengzősködsz, ráfagyasszák az arcodra a mosolyt...
Ne felejtsd el, hogy ők is részt vesznek képzésen, sőt, beszélgetnek is, mint mi..
sorszám: 89 (39728)
(előzmény: tesho, 2005-11-08 17:54:55)

 
 
LAzO
válasz erre | email2005-11-08 22:11:54
Köszi neked is a választ! ez világos most már. (bár nekem kezdő jogsim van de 181 nincs benne)
sorszám: 88 (39725)
(előzmény: shamen, 2005-11-08 20:08:34)

 
 
LAzO
válasz erre | email2005-11-08 22:09:02
Amúgy köszi a választ. :)
sorszám: 87 (39724)
(előzmény: Zapkorte, 2005-11-08 19:53:19)

 
 
LAzO
válasz erre | email2005-11-08 22:08:35
De nekem nincs szemüvegem és soha nem is volt!!
sorszám: 86 (39723)
(előzmény: Zapkorte, 2005-11-08 19:53:19)

 
 
Matya
válasz erre | email2005-11-08 21:01:25
Hát én is valahogy így gondoltam.Az az érthetetlen egyedül továbbra is, hogy ha nagy "A" jogsim van, akkor az igénylőlapra minek kell a korl."A"-t is felvezetni...Logikátlan....
Bár mit is várhat az ember.Magyarország-papírország....Továbbra is virágzik a bürokrácia.
sorszám: 85 (39720)
(előzmény: shamen, 2005-11-08 20:08:34)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-08 20:08:34
Bocs, de rövid leszek, mert sietek.

A kódok a 35/2000-es BM rendelet végén vannak, de azért kiírtam a két kért kódot.
101 1. egészségügyi csoportban alkalmas
182 „A” korlátozott kategória
Esetleg, ha valaki ilyennel találkozik
181 Kezdő vezetői engedély
sorszám: 84 (39714)
(előzmény: Matya, 2005-11-08 19:48:14)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2005-11-08 19:53:19
101 a szemüveg, 182 a teljesítménykorlátozás.
sorszám: 83 (39711)
(előzmény: LAzO, 2005-11-08 18:32:52)

 
 
Matya
válasz erre | email2005-11-08 19:48:14
Na ja.Nekem pl a régi kártyás jogsimon csak 101 volt korlátozásnak.Ez most járt le.Az új igénylőlapján meg úgy van, hogy A1:101; A:101,182; A:101;
Na miért van két "A".Gondolom az egyik a korlátozott lehet, de mivel nekem az nincs, csak nagy "A", akkor minek ráírni a lapra??Az isten se igazodik ki rajtuk.Az ügyintéző azt mondta, hogy ez csak a "nemhivatásos jogsit" jelzi...
De konkrétan mi a 182, és mi a 101??
sorszám: 82 (39710)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2005-11-08 19:46:18
Köszi a választ. A LED-izzót a Homasitában lehet venni, be lehet csavarni a rendes helyére, és kilenc LED van benne. Tartalékot nem azért nem szeretek cipelni, mert úgyis csak tönkremegy a rázkódástól/hányódástól/rápakolástól. Hiába van egy literes befőttesüvegre való körtém a garázspolcon, még olyan csomagolást nem tudtam kitalálni, amiben össze ne törnének, mire szükségem van rájuk. :-(
sorszám: 81 (39709)
(előzmény: shamen, 2005-11-08 08:33:26)

 
 
LAzO
válasz erre | email2005-11-08 18:32:52
Helló! Lenne nekem is kérdésem! (ugye ezek a kérdések.. :))

Nekem A.korl. jogsim van, az ugye 25Kw-ig érvényes.Ha ennél nagyobb teljesítményű motorral mászkálok (nem 1000 ccm-es sportgépekkel..) a rend őre szól érte? Hogyan tudja megállapítani hogy milyen a jogsi?Az elején simán 'A' van írva. Hátul vannak valami kódok.(gondolom ezekkel ..) 101 meg 182 ha jól emlékszem.. ezek mit jelentenek? erre mindig figyelnek?
Milyen szankció van ilyenkor?

köszi.
sorszám: 80 (39701)

 
 
tesho
válasz erre | email2005-11-08 17:54:55
Kérdeznék én is:-)
Sok a hangos kipuff és egyéb hasonló dolog. Ezzel mit tud kezdeni a rendőr, pláne ha azt állítom,h ezt én így vettem használtan?
Úgy tudom eléggé leszúrják a rendőrt a felettesei,ha elküldi vizsgálatra,ott meg megállapítják,h határértéken belül van. Visszarakom a folytást,aztán nagy mosollyal begurulok pl:) Ilyenkor ki fizeti a vizsgálat költségeit?
sorszám: 79 (39698)

 
 
Matya
válasz erre | email2005-11-08 17:08:31
Na akkor egy kérdés ehhez a témához.Mi van pl a Vespákkal??Azoknál van olyan típus, aminél a 125ös, és az 50es külsőre /kasztni formája, mérete/ teljesen ugyanolyan, maximum egy-két apróság más rajtuk.Pl az 50esnek kicsit kisebb a fékdobja.
Ja, és ugyebár burkoltak, mindketten.Turbóhűtés, stb.
Szóval ezeket az úton megfogni elég lehetetlennek tűnik.
sorszám: 78 (39693)
(előzmény: shamen, 2005-11-08 16:28:04)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-08 16:28:04
Természetesen házilag szoktak így átalakítani robogókat. Aztán, ha találnak hülye rendőrt és elhiszi, akkor átmenetileg OK.
Ha felmerül egy helyszíni intézkedésnél, hogy esetleg hatósági jelzés leszereléssel ( vagy fel nem szereléssel ) gyártottak smkp-t, akkor a rendőr jelentést ír, amely alapján a főnöke szignalizációt készít a területileg illetékes Közlekedés Felügyelete felé. Ők a járgányt berendelik megvizsgálásra és ott kiderül, hogy smkp. vagy mkp.
Itt most gondolom felmerül a kérdés, hogy mi van, ha mkp. lesz belőle. Akkor előveszik a manust, hogy ha már motorkerékpárral repesztett van-e rá jogsija? Van-e érvényes műszakija? Érvényes kötelező felelősségbiztosítása motorkerékpárra? Stb.
És már meg is érkeztünk egy újabb szabálysértési feljelentéshez.
sorszám: 77 (39691)
(előzmény: hygy, 2005-11-08 16:07:18)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-08 16:20:38
A járművek közlekedésben való részvételének a feltételei
5. § (5) A hatósági jelzést a járművön jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni vagy letakarni tilos.
Ez van a KRESZ-ben. Ha meghajlítod, esetleg saras, piszkos és emiatt nem látható, akkor szabs. Bírság, vagy feljelentés, ahogy a rendőrnek tetszik.
Még mielőtt bárkiben felmerülne a kérdés. Amennyiben a "hibát" a helyszínen elhárítod, akkor is elkövetted, mert az intézkedést megelőzően nem az eredeti állapotában volt. Természetesen nem lehet elmeszelni azért valakit, ha mocskos, esős időben megy és a saras felületről látható, hogy friss.
Temészetesen a rendőr itt is megkérhet, hogy takarítsd le. Vita helyett érdemes akkor is letörölni, ha tudod, hogy 200 méterrel arrébb már megint piszkos lesz.

Ha szigetelőszalaggal, vagy egyéb módon a jelzést megváltoztatod, akkor az már bűncselekmény. Egyedi azonosító jel meghamisítása. Btk. 272/A.§, ha nem tévedek.
sorszám: 76 (39690)
(előzmény: hygy, 2005-11-08 16:05:52)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-08 16:08:21
Mint már írtam, azért van ráhagyás a sebességre, mert a járművek km órája pontatlanabb, mint egy lézeres sebességmérő eszköz. Ezért van az, hogy 50 km/h megengedett sebességnél 63 km órától indul a műszer. Azt hiszem 12 km/h ötvennél elég a műszer csalásra. 62 km/h-ig meg sem állítják a járművet. Minek? Azért, hogy azt mondja a rendőr, hogy figyelmeztetem. Csak "pénzért" állítanak meg.

Ha valakit érdekel a lézeres traffipaxok telepítése és működése, akkor írhatok róla.
Nem tudok róla, hogy a rendőrség használna GPS technikát a sebességmérésre.
sorszám: 75 (39687)
(előzmény: hygy, 2005-11-08 15:57:32)

 
 
hygy
válasz erre | email2005-11-08 16:07:18
Meg szoktak olyat csinalni egyesek, hogy pl 100ccm-s robogoro leveszik a rendszamot es SMKP-kent jarnak vele.
sorszám: 74 (39686)

 
 
hygy
válasz erre | email2005-11-08 16:05:52
- Arrol mit tudsz, mikor motoroknal felhajtjak a rendszamot milyen buntetes van?

- Mi tortenik ha a hatosagi jelzest letakorod (vagy rohadtul saros es nem latni)

- Mi van pl ha fekete szikszalaggal megvaltoztatod

Nem mintha ezt akarna barki is csinalni csak felmerult itt a kerdes egyik kollegamban.
sorszám: 73 (39684)

 
 
hygy
válasz erre | email2005-11-08 15:57:32
Ezeket a km ertekeket mi szerint merik? GPS szerint ami a tenyleges sebesseg vagy a km ora szerint ami a kocsikban/motorookban 50 felett egyre durvabban csal es olyan 100 korul mar kb 10km/h-val tobbet mutat mint amit a GPS.

HyGy
sorszám: 72 (39682)
(előzmény: shamen, 2005-11-08 08:39:09)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-08 13:24:27
Fullkopynak igaza van abban, amit leírt. Így rendelkezik a jogszabály, amelyet idézett. Különben nem találták volna ki a sárga rendszámot.
Nézd, adott esetben azt kell mondani, hogy saját részre viszed, vagy szivességből. Ezzel igazán nem tud mit kezdeni a rendőr. Ilyenkor ugyanis a hatóságnak kell bizonyítania a szabályszegésedet. Egyedi esetben nem igazán tudnak mit kezdeni veled. Akkor lehet gondod, ha rendszeresen végzel ilyen tevékenységet és rendszeresen megfognak vele.
sorszám: 71 (39680)
(előzmény: Tomi1, 2005-11-08 09:53:40)

 
 
Tomi1
válasz erre | email2005-11-08 09:53:40
Hali!
A szomszédnak hoztam a cuccot, szívességből, díjról szó sem volt.
Üdv: Tomi
sorszám: 70 (39675)
(elözmény: shamen, 2005-11-07 18:03:30)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-08 08:39:09
Üdv mindenkinek!

Mai óránk anyaga a sebességtúllépés. Alapban a biblia 26.§-a taglalja, hogy mely járművel, hol és mennyi a megengedett sebesség. Erről nem beszélek, ezt gondolom mindenki tudja. Amennyiben úgy érzi a polgár, hogy az ő gépében több van, akkor az már szabálysértés. Ha kisebb mértékben lépi túl a megengedett sebességet , akkor az a 218/1999 Korm. rendelet 54.§-ába ütközik. ( Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése 54. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályait - a 42-52. §-ban meghatározott eseteken kívül - megszegi, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. )
Ebben az esetben lehet figyelmeztetés alkalmaznia, valamint helyszíni bírságot kiszabnia a rendőrnek. Ha azonban a sebességtúllépés elér egy bizonyos mértéket, akkor már egy másik szabálysértés valósul meg.
( Sebességkorlátozás jelentős túllépése 43. § (1) Aki a km/órában meghatározott vagy a jelzőtáblával km/órában jelzett sebességet a) 100 km/órát meg nem haladó sebességkorlátozás esetén legalább a felével, b) 100 km/órát meghaladó sebességkorlátozás esetén legalább a harmadával
túllépi, hatvanezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki. )

Ennyit a jogszabály ismertetésről.
A következőkben leírnám, hogy néhány megengedett legnagyobb sebességnél, illetve sebességkorlátozásnál hol vannak a határok.
Van egy bizonyos intervallum, ahol a rendőrök – elvileg – nem bírságolnak. Ez egyrészt azért van, mert a járművek km órája nem hitelesített műszer, pontatlanabb, mint a traffipax. Továbbá a traffinak is van egy bizonyos pontatlansága. Ebben az intervallumban lehet figyelmeztetést alkalmazni. A bírságnál jelezni fogom, hogy meddig nem jár büntetőpont. Sebtúllépésért egyébként 2 büntetőpont jár.
Megengedett legnagyobb 30 km/h:
39-ig figyelmeztetés - nincs pont.
40-46 bírság - 2 pont
47-től - feljelentés
Megengedett legnagyobb 40 km/h:
49-ig figyelmeztetés - nincs pont.
50-51 bírság - nincs pont
52-61 bírság – 2 pont
62-től - feljelentés
Megengedett legnagyobb 50 km/h:
62-ig figyelmeztetés - nincs pont.
63-64 bírság - nincs pont
65-76 bírság – 2 pont
77-től - feljelentés
Megengedett legnagyobb 70 km/h:
82-ig figyelmeztetés - nincs pont.
83-89 bírság - nincs pont
90-106 bírság – 2 pont
107-től - feljelentés
Megengedett legnagyobb 90 km/h:
102-ig figyelmeztetés - nincs pont.
103-114 bírság - nincs pont
115-136 bírság – 2 pont
137-től – feljelentés

Sebkorlátozás 30 km/h vagy vasúti átjáró lakott területen belül
39-ig figyelmeztetés - nincs pont.
40-46 bírság - nincs pont
47-től - feljelentés
Sebkorlátozás 40 km/h vagy vasúti átjáró lakott területen kívül
49-ig figyelmeztetés - nincs pont.
50-61 bírság - nincs pont
62-től - feljelentés
Sebkorlátozás 60 km/h
72-ig figyelmeztetés - nincs pont.
73-76 bírság - nincs pont
77-91 bírság – belterületen 2 pont
92-től - feljelentés
Sebkorlátozás 70 km/h
82-ig figyelmeztetés - nincs pont.
83-89 bírság - nincs pont
90-106 bírság – belterületen 2 pont
107-től - feljelentés

Sajnos a rendőrségen sem egységes a gyakorlat, ezért helyileg ettől csekély mértékben eltérhetnek.
sorszám: 69 (39671)

 
 
shamen
válasz erre | email2005-11-08 08:33:26
Zapkorte, amikor az izzókészletes rendeletet alkották még nem volt LED-es lámpa. Nem tudom egyáltalán nevesíteni fogják-e benne valaha. Ha a rendőr keménykedni akar, úgyis talál hibát. Alapban ha a gépeden és a papírjaiddal minden rendben van (és nem szabs. miatt állítottak meg ) nem fognak veled kekeckedni. Én egyébként nem ismerem az általad említett "LED-es izzópótlékot", mert nekem hagyományos izzók vannak a gépemben. DE ha tudtál venni egyet a lámpatestbe, akkor tudsz venni a készletbe is.
Mint mondtam nem ismerem a LED-es lámpákat, de úgy gondolom, hogy nem sorba van kötve az egész. Tehát, ha néhány meg is hibásodik közülük, attól még marad működőképes. Gondolom úgy lehet kialakítva, mint a pótféklámpa.
A LED meghibásodási aránya a hagyományos izzókhoz képest elenyésző. Bár a lentebb említett izzókészletes rendeletben az van, hogy a tartani kell magadnál izzólámpacsere elvégzéséhez szükséges szerszámokat. nem tartom valószínűnek, hogy a kötelező tartozékok közé fogják venni a gázpákát, a forrasztóónt és a csipeszt.
sorszám: 68 (39670)
(előzmény: Zapkorte, 2005-11-07 20:40:34)

 
 
andris
válasz erre | email2005-11-08 01:30:24
Arra gondolsz amit az eredetvizsgánál kapsz?Mert abban nem sokminden van.Sőt!Ha meg nem ez az akkor nekem nincs is ilyenem:-)
sorszám: 67 (39661)
(előzmény: tesho, 2005-11-08 00:25:01)

 
 
tesho
válasz erre | email2005-11-08 00:25:01
Az az adott típusra kiadott papírbiggybuggy,amiben benne van,h a motor merre hány méter (néha mm) :D
sorszám: 66 (39660)
(előzmény: andris, 2005-11-08 00:01:01)

 
 
andris
válasz erre | email2005-11-08 00:01:01
Mi a lófasz az a típusbizonyítvány?
sorszám: 65 (39657)
(elözmény: shamen, 2005-11-07 18:23:08)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2005-11-07 20:40:34
shamen, mi újság az izzókészlettel, ha LED-es lámpák vannak a motoron? Én vettem ilyen 800 Ft-s LED-es izzópótlékot, pontosan azért, mert sűrűn kiégett az izzó a rázkódástól, és olyankor a legközelebbi megállóig kivilágítatlan motoros voltam, a jóég kellett hogy megóvjon. Szóval raktam bele ezt a LED-eset, és ez nem ég ki, azóta csak a reflektorhoz van nálam körte. Azért hurcoljak magammal hagyományos izzókat "rendőrvakítónak"? Szokásban van manapság ilyesmin keménykedni, ha amúgy forgalmi, jogsi, biztosítás, műszaki állapot rendben, vagy ilyesmi csak a rendőrviccekben van?
És egy kicsit elvontabb kérdés mi a kialakult joggyakorlat azokkal az újabb fajta gépekkel kapcsolatban, amik gyárilag ledesek, és az út szélén egyáltalán semmit nem lehet kezdeni velük? Ahhoz LED-eket meg gázpákát kell hordani a tulajnak, vagy senki nem törődik vele?
sorszám: 64 (39647)
(elözmény: shamen, 2005-11-07 07:25:28)

 
  Összesen: 36 oldal
|< előző 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 >|

Az itt olvasható hozzászólásokért nem vállalunk felelősséget.
Ha úgy gondolod, hogy egy hozzászólás méltatlan, kérjük olvasd el moderálási alapelveinket.
:: Fórumok ::
Motoros túra (17976)
MZ (49030)
Jawa (27120)
Motorszervíz (2867)
Simson (3406)
Izs (611)
police (1763)
Pannónia (6541)
Dnepr (125)
Ural (61)
Átépítés (910)
Csepel (1960)
Junak (318)

:: Keresés ::




www.motoros.hu